Lajme te fresketa:

Apple prezanton produktin e ri iPhone 4. Stiv Xhobs falenderon kryeministrin Berisha

E-mail Print PDF

Posto ne Facebook

Në një event special presidenti Stiv Xhobs i kompanisë Apple ka prezantuar para të qindra të pranishmëve produktin më të fundit: iPhone 4.

Ky ishte lajmi i shumëpritur nga të gjithë të apasionuarit pas teknologjisë të cilët panë në duart e Stiv Xhobs ëndrrën e tyre historike siameze 35 vjecare.

Pasi shpjegoi të gjithë funksionet e iPhone 4, Xhobs nuk harroi të falenderonte qeverinë shqiptare dhe vecanërisht kryeministrin Berisha, pa ndihmën e të cilit nuk do të ishte e mundur realizimi i iPhone, ëndrrës historike siameze amerikane.

Përmes shumë falenderimeve në adresë të kryeministrit Berisha, presidenti i Apple nuk la jashtë vëmendjes produktin iSAL i cili u shit në miliona copë në Europë menjëherë pas prezantimit të iSAL në mbledhjen e grupit të PD. 

Këshilli i Ministrave.org njofton mediat se prezantimi i iPhone 4 dhe strategjia e marketingut për shtetet europiane i është besuar qeverisë së kryeministrit Berisha i cili do të bëjë prezantimin e produkteve të Apple në mbledhjen e ardhshme të grupit të PD.

Burime pranë Këshillit të Ministrave.org bëjnë të ditur se për tju përshtatur standarteve europiane, iPhone do të dalë në shitje nën emrin SalPhone.

 

Kujdes: iSAL dhe SalPhone janë trade-mark i Këshillit të Ministrave.org 


Powered by jWarlock jwFacebook Comments

[Sqarim]

Duhet te jeni te regjistruar per te komentuar.

Vitrina e Librit

Albumi qeveritar

Sondazh

KE refuzoi dhenjen e statusit per Shqiperine sepse...Results