Lajme te fresketa:

Fushë Kruja hap zyrtarisht festimet e Vitit të Ri. Hidhet në erë një shtyllë e tensionit të lartë

E-mail Print PDF

Posto ne Facebook

Një shpërthim surprizë në Fushë Krujë ka hedhur në erë një shtyllë të tensionit të lartë.

Pjesa më e madhe e banorëve nuk kanë qenë në dijeni se këto bumje janë pjesë e festave të fundvitit dhe Fushë Kruja kishte fituar kandidaturën për të qenë vendi i parë mikpritës i festave olimpike të Vitit të Ri.

Organizatorë anonimë kanë mundësuar që shtylla të hidhet në erë jo me fishekzjarr por me tritolzjarr.

Shpërthimi i fuqishëm është dëgjuar edhe në Mamurras e Vorë.

Forcat të shumta policore dhe ekspertë të KESH kanë arritur të sqarojnë banorët fushëkrujas se shpërthimi i zhurshmëm nuk kishte ndodhur në zonën argëtuese Gërdec Park.

Thuhet se festimi i Vitit të Ri duke përdorur tritol është një risi trendy për shqiptarët dhe ka gjasa që të hyjë në modë shumë shpejt duke zëvendësuar fishekzjarret.

Policia shprehet e shqetësuar për këtë ngjarje pasi organizatorët e shpërthimit mund të kenë dëgjuar për një Piramidë në Tiranë që pritet të shembet dhe mund të improvizojnë dicka të bukur natën e ndërrimit të viteve.

Për këtë arësye policia është vënë në kërkim të menaxherëve të spektaklit për ti ndaluar para se ata të performojnë shfaqje live tek Piramida.


Powered by jWarlock jwFacebook Comments

[Sqarim]

Duhet te jeni te regjistruar per te komentuar.

Vitrina e Librit

Albumi qeveritar

Sondazh

KE refuzoi dhenjen e statusit per Shqiperine sepse...Results