Lajme te fresketa:

Çiljeta solidarizohet me nismen e kryeministrit per qeverine ne diete. Do të zvogëlojë shpenzimet dhe gjoksin

E-mail Print PDF

Posto ne Facebook

Kriza boterore edhe pse nuk e ka prekur fare ekonomine shqipetare, per te qene i sigurte kryeministri Sali po merr masa duke aplikuar zvogelim fondesh ne shume institucione. Madje thuhet se punonjesit e administratave po japin vullnetarisht para nga xhepi si kontribute per arken e shtetit.

Vete kryeministri Sali eshte shprehur se ai do te jete i pari qe do te zbatoje nismen “Shqiperia ne Diete” duke u betuar se gjate te gjithe periudhes se dimrit nuk do te pranonte te vishte jelek me menge te gjata, por me vetemohim do te mbante veshur te njejtin jelek menge-shkurter qe ka veshur neper inagurime.

Edhe ish-anetarja e Keshillit Kombetar te PD, Ciljeta Xhilaga ka deklaruar se edhe ajo vete do te solidarizohet me nismen e dietes duke zvogeluar shpenzimet madje edhe gjoksin.

“Si gjithmone i kam treguar gjoksin punes dhe meqenese interesat kombetare e kerkojne kete akt madhor, une do te bej kurban nje pjese te krenarise time. Do zvogeloj gjoksin. Por kurrsesi nuk do te pranoj te zvogeloj reputacionin” mesohet se eshte shprehur Ciljeta.

Sipas zedheneses se ish-anetares se Keshillit Kombetar te PD shpenzimet e zvogelimit te gjoksit do te perballohen nga ajo vete edhe pse eshte lajmeruar nje mbledhje urgjente e Keshillit te Ministrave.org per te marre vkm ne lidhje miratimin e buxhetit per kete projekt te ri te Ciljetes.

“U bej thirrje femrave demokrate te bashkohen me mua dhe te zvogelojne cfare kane teper, gjoksin apo edhe floket” shkruhet ne faqen zyrtare te Facebook-ut te Ciljetes.

 


Powered by jWarlock jwFacebook Comments

[Sqarim]

Duhet te jeni te regjistruar per te komentuar.

Vitrina e Librit

Albumi qeveritar

Sondazh

KE refuzoi dhenjen e statusit per Shqiperine sepse...Results