Lajme te fresketa:

Kryeministri indinjohet për vendimin e gjykatës për dëmshpërblimit për Agim Shehun

E-mail Print PDF

Posto ne Facebook

Pas vendimit të gjykatës për të dëmshpërblyer gjeneralin Agim Shehu, me rrogën e pa marrë të dhjetë viteve, është nevrikosur kryeministri Berisha, i cili ka deklaruar se ai vërtet pranonte vendimin e gjykatave dhe nuk dilte mbi gjykatat, por kjo nuk ishte aspak e drejtë.

“Si ka mundësie qi gjykata shpërblen Agim Shehun, madje i ka kthye edhe gradat, se ka rrah ca çapacul, t’opozits e mue qi kam rrah, gazetar, ministra, qi kam burgos Nanon, Nexhmijen e Ramizin, Sadamin, Milosheviqin, qi ka mbyt Shkodrën dy herë brenda mujit, qi bana rrafsh Gërdecin, nuk më kanë dhanë asnji lek, e më lënë me rrogën e shtetit. Edhe operacionin më lanë me e pagu me paret e mia”

Kryeministri Berisha ka vendosur të hedhë në gjygj gjithë shtetin, dhe do ti kërkonte këtij të fundit, dëmshpërblim për gradat e humbura kur  ishte president në 97. Gjithashtu ai me bindje të plotë është shprehur se do ti kërkonte shtetit, dëmshpërblim edhe për 8 vitet që kishte ndenjë në opozitë.

Në këtë pikë, mësohet se shteti do jetë i detyruar të dëmëshpërblejë kryeministrin, vetëm nëse ky pranon që 97, pushtetin ja morëm me zgjedhje dhe nuk e dhuroj vetë.


Powered by jWarlock jwFacebook Comments

[Sqarim]

Duhet te jeni te regjistruar per te komentuar.

Vitrina e Librit

Albumi qeveritar

Sondazh

KE refuzoi dhenjen e statusit per Shqiperine sepse...Results