Lajme te fresketa:

Hakerrat e kuq vjellin vrer ne biografine e Berishes ne Wikipedia

E-mail Print PDF

Posto ne Facebook

Disa hakerra te pa identifikuar i jane hakerryer websitit enciklopedik Wikipedia duke vjellur vrer roze, helm te kuq dhe futur informacione te rreme me qellim erresimin e figjures se kryeministrit shqiptar Sali Berisha.

Sipas ketyre informacioneve, kryeministri yne i nderuar gjoja na paska qene dikur Sekretar i Partise Komuniste ne Spitalin e Tiranes. Pa kaluar shume kohe nga publikimi i ketyre shpifjeve te ndyta, institucione te rendesishme boterore si CIA, FBI, Interpol, KGB, BBF ne bashkepunim me Sherbimin Informativ Shteteror kane filluar hetimet per te lokalizuar autoret e ketij krimi te shemtuar dhe dergimin e tyre para drejtesise.

Nuk kane vonuar aspak qindra lidere te shteteve perendimore te cilet kane shprehur keqardhjen per kete akt terrorist dhe i kane ofruar pa kursim solidarizimin e tyre ndaj dhimbjes se kryeministrit shqiptar.

Nderkohe vete Berisha eshte shprehur se hakerrat socialiste duhet te jene femije adoloshente te pafajshem te cilet me siguri duhet te jene genjyer nga Edvin Rama gjate vizitave te tij te fundit duke i mesuar ata se si sajojne keto shpifje te paverteta ne internet.

Nga ana e kryeministrise behet e ditur se per te sqaruar opinionin publik dhe per te mos rene ne grackat e kuqe te Rames, u eshte derguar te gjtha gazetave, websiteve, qeverive ne bote biografia e vertete e panjollosur e kryeministrit, ne kete link Jeteshkrimi i kryeministrit Sali Berisha

Per kete, Keshilli i Ministrave.org ju lutet te kontribuoni ne pastertine e figures se Kryeministrit duke ja derguar miqve linkun e mesiperm.

Ministrat dhe te gjithe anetaret e keshillit drejtues te PD i kane bere thirrje kryetarit te tyre te beje denoncim dhe te perpiloje nje akt-padi per te kerkuar demshperblim moral dhe material. Por Berisha nuk pranoi duke u shprehur se duhet ta leme drejtesine te beje punen e saj.

Por pas shume peticionesh dhe kercenimesh se administratat shtetrore te te gjithe Republikes Shqiptare do te dilnin ne protesta, Berisha eshte bindur te dorezoje akt-padine, por me nje kusht. Parate e demshperblimit tu jepen pensionisteve, ish-te perndjekurve dhe familjeve ne nevoje.   

Ne pritje te perfundimit me sukses te hetimeve, ju mund te lexoni vete me syte tuaja mynxyren e shpifjes ndaj kryeministrit 

Sali Berisha
From Wikipedia, the free encyclopedia

Prof.Dr. Sali Berisha (help·info) (born October 15, 1944 in a remote village of the Tropojë district) is the current Prime Minister of Albania. He previously served as a first secretary of the Albanian Communist Party for the Tirana Hospital as well as the first democratically elected President of Albania, from 1992 to 1997. A car-diologist, university professor, communist secretary general and leading researcher, he entered politics as leader of the anti-communist opposition beginning in 1989 as soon as the opportunity was presented to climb up the career ladders.

 Linku i plote : http://en.wikipedia.org/wiki/Sali_Berisha

  Share


Powered by jWarlock jwFacebook Comments

[Sqarim]

Duhet te jeni te regjistruar per te komentuar.

Vitrina e Librit

Albumi qeveritar

Sondazh

KE refuzoi dhenjen e statusit per Shqiperine sepse...Results