Lajme te fresketa:

99-teshat proteste kunder TVSH-se

E-mail Print PDF

Posto ne Facebook

Nje grup pothuajse prej afersisht 99 personash protestuan para nderteses se Televizionit Shqiptar duke kerkuar doreheqjen e drejtuesve te institucionit.

Sipas disa capaculeve ky television nuk ishte i pavarur por vetem nje vegel e qeverise. Perfaqesues te institucionit ne nje deklarate u treguan te gatshem per tu treguar 99-teshave cdo zyre apo dhome te TVSH, per ti bindur protestuesit se aty nuk gjendeshin fare vegla.

Ndoshta vegla kishte por jo vegla qeverie.

Gjithashtu u be publike edhe nje document qe vertetonte se ndertesa e TVSH kishte ngjyre gri dhe se nuk kishte aspak ngjyre banjoje wc te zverdhur ku qeveria kryente nevojat e saj, sic ishte shprehur nje vagabond andej nga Bashkia e Tiranes.

Por 99-teshat nuk shkuleshin nga porta por u bene thirrje qytetareve te mos paguanin TVSH.

Menjehere me protestuesit u bashkuan qindra-mijera biznesmene te medhenj dhe te vegjel te cilet u shprehen solidare ne mospagimin e TVSH-se.


Powered by jWarlock jwFacebook Comments

[Sqarim]

Duhet te jeni te regjistruar per te komentuar.

Vitrina e Librit

Albumi qeveritar

Sondazh

KE refuzoi dhenjen e statusit per Shqiperine sepse...Results